top of page
1IMG-20190215-WA0038.jpg
IMG-20190215-WA0026.jpg
IMG_20190202_144248.jpg
SAM_8509.JPG

Od  27 stycznia do 4 lutego 2019 nauczycielki Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie - Alicja Kot, Katarzyna Stęchły i Anita Drzał -  uczestniczyły w kursie metodycznym „Active Methodologies to Prevent Early School Leaving”, który odbył się w instytucji szkoleniowej Centro del Profesorado Tenerife Sur na Teneryfie. Szkolenie było jednym z działań przewidzianych w projekcie „Z kompetentną kadrą w lepsze jutro, czyli przeciwdziałanie przedwczesnej rezygnacji z edukacji”. Nasza szkoła realizuje projekt przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ i POWER.

Udział w kursie umożliwił naszym nauczycielkom podniesienie poziomu umiejętności z zakresu aktywnych metod nauczania  w celu efektywnego wykorzystania ich w procesie dydaktycznym, a także usprawnił kompetencje językowe, gdyż zajęcia odbywały się w języku angielskim.

Szkolenie przybliżyło uczestnikom problematykę różnorodnych metod aktywizujących m.in. metody opartej na projektach, współpracy w grupach, zastosowaniu gier w edukacji oraz sposobów ich zastosowania w kontekście edukacyjnym, podczas zajęć lekcyjnych i poza nimi w celu zaangażowania uczniów.

Zajęcia szkoleniowe odbywały się w ponad 30-osobowej  grupie nauczycieli z Polski, Hiszpanii, Węgier oraz

z egzotycznej wyspy Reunion, stanowiącej zamorskie terytorium Francji.  Wiązało się to się z możliwością nawiązania współpracy z innymi nauczycielami w celu skorzystania z programów typu  e-Twinning oraz zweryfikowania własnych metod nauczania i wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań. Ponadto konieczność porozumiewania się wyłącznie w języku angielskim podczas pobytu na Teneryfie wpłynęła pozytywnie na doskonalenie umiejętności językowych.

Poza szkoleniami odwiedzaliśmy również lokalne szkoły, gdzie obserwowaliśmy zajęcia prowadzone różnorodnymi metodami, poznawaliśmy też specyfikę działania szkół zawodowych i ogólnokształcących.

Pobyt na tej wspaniałej kanaryjskiej wyspie nie ograniczał się tylko do szkolenia, ale był świetną okazją do poznania bogactwa kulturowego i historycznego tego kraju. Program szkolenia obejmował również wycieczki kulturoznawcze i udział w lokalnych wydarzeniach kulturalnych. Wycieczka do Parku Narodowego Teide stanowiła niesamowite doświadczenie i pozostawiła niezatarte wrażenie.  Uczestnicy szkolenia wzięli również udział w dniu sportu zorganizowanym z okazji Dnia Pokoju i odwiedzili lokalne muzea i winoteki.

Zachęcamy do korzystania ze szkoleń organizowanych w ramach programu Erasmus+ oraz POWER. Dla każdego nauczyciela jest to ogromna szansa na poszerzenie swoich kontaktów zawodowych i zastosowanie w dydaktyce nowych, bardziej kreatywnych i efektywnych metod nauczania oraz do poszerzenia umiejętności językowych. Dziękujemy za pomoc w realizacji koordynatorom projektu.

Alicja Kot, Katarzyna Stęchły i Anita Drzał. 

EU_EFS_rgb-1.jpg
logo_FE_Wiedza_Edukacja_Rozwoj_rgb-1.jpg
bottom of page