Projekt eTwinning w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości
Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinning dotyczącym wymiany doświadczeń pomiędzy uczniami szkół partnerskich związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia w ich krajach. Naszym partnerem jest szkoła AĞCAGÜNEY İMAM HATİP ORTAOKULU w mieście Çarşamba w Turcji,
Uczestnikami projektu są nauczycielki języka angielskiego Joanna Bułat i Katarzyna Stęchły oraz uczniowie z klasy II i III Technikum Architektury Krajobrazu i Ochrony Środowiska. Głównym celem projektu jest promowanie tolerancji wobec innych kultur w społeczności uczniów poprzez poznawanie tradycji i obyczajów dotyczących obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Działania przewidziane w projekcie to tworzenie kartek świątecznych, w których uczniowie napiszą o sobie oraz przedstawią tradycje świąteczne w ich krajach. Uczniowie podzielą się również zdjęciami, prezentacjami Power Point oraz nagraniami z obchodów świąt w ich szkole. Wszystkie opracowania uczniów będą w języku angielskim.
Cele edukacyjne i wychowawcze projektu:
Uczniowie rozwijają kompetencje porozumiewania się w języku angielskim. Zwiększa się ich motywacja do nauki języka angielskiego. Ćwiczą umiejętności zastosowania technologii infrmacyjno-komunikacyjnej podczas przygotowania i przetwarzania materiałów dotyczących projektu. Uczniowie poznają nawzajem tradycje i zwyczaje kraju partnerskiego, rozwijając tym samym świadomość różnic kulturowych. Uczniowie i nauczyciele doskonalą umiejętności komunikacyjne oraz umiejętności pracy w zespole.
Postęp działań
Projekt będzie trwał do końca stycznia 2020 roku. Nauczyciele w obu placówkach koordynują działania uczniów; wybierają grupę do 20 uczniów, którzy maja za zadanie napisanie kartek świątecznych. Obydwie szkoły przesyłają pocztą kartki uczniów na adres placówki. Nauczyciele nadzorują wykonanie dokumentacji fotograficznej z pisania kartek. To działanie powinno być sfinalizowane do końca stycznia 2020 roku. Z naszej strony przygotujemy prezentację przedstawiającą zwyczaje świąteczne oraz nagramy kolędę ze szkolnego przedstawienia z 20 grudnia 2019 roku. Tymi działaniami podzielimy się ze szkołą partnerską do końca stycznia 2020 roku.
Spodziewane rezultaty:
-
Propagowanie tolerancji wobec innych kultur w społeczności uczniów.
-
Doskonalenie znajomości języka angielskiego.
-
Doskonalenie umiejętności zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej, w szczególności w zakresie technik i narzędzi niezbędnych do wykonywania prezentacji multimedialnych.
Najciekawszymi kartkami świątecznymi, zdjęciami i prezentacjami z przebiegu projektu podzielimy się na platformie TwinSpace.

Kartki świąteczne, które wysłaliśmy naszym europejskim kolegom
Tworzenie kartek świątecznych przez uczniów


Otrzymaliśmy także kartki od naszych kolegów z Europy
